Health Team Logo
Circle shape Line shape

Bariatra

Bariatra dr Mateusz Jęckowski

dr Mateusz Jęckowski

W klinice Health Team zajmuję się bariatrią, która staje się coraz bardziej popularnym sposobem na walkę z otyłością. W 2011 roku ukończyłem studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W trakcie studiów brałem aktywny udział w pracy naukowej Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w 2010 roku uczestniczyłem w programie wymiany zagranicznej w Szpitalu Akademickim w Maastricht w Holandii.

Staż podyplomowy odbyłem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Klinice Chirurgii Endokrynologicznej, Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także studia doktoranckie w Zakładzie Chirurgii Doświadczalnej, Katedry Endokrynologii, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od 2015 kontynuowałem specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Oddziale Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Wideochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi uzyskując tytuł specjalisty chirurgii ogólnej w 2019 roku.

W 2020 roku nawiązałem współpracę z Oddziałem Chirurgii Onkologicznej, Regionalnego Ośrodka Onkologicznego oraz rozpocząłem specjalizację z chirurgii onkologicznej. Jestem członkiem Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz European Association for Endoscopic Surgery (EAES).

Od początku mojej kariery zawodowej interesuje mnie chirurgia małoinwazyjna. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe stało się wykonywanie rozległych zabiegów z minimalną blizną i szybszym powrotem do zdrowia.

Bariatria – chirurgiczne leczenie otyłości

W ostatnich latach zainteresowałem się chirurgicznym leczeniem otyłości, czyli bariatrią, którą praktykujemy w ośrodku w Łodzi. W Polsce notuje się najszybszy współczynnik przyrostu wagi wśród młodzieży szkolnej, a nadwaga stała się ważnym społecznym problemem. Dzięki odpowiednim programom profilaktycznym możliwe jest zahamowanie fali otyłości. 

Oprócz tego oferowana w naszej klinice w Łodzi bariatria pozwala w sposób operacyjny na zmniejszenie żołądka, czyli pozbycie się zarówno problemu zdrowotnego, jak i poprawę wyglądu zewnętrznego. Jest ona również metodą leczenia chorób wywołanych przez nadmiar masy ciała – nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy, którą także zajmujemy się w ośrodku.

Pozostali specjaliści:

trener motoryki

Jakub Borowski

Więcej Line shape

dietetyk

dr Anna Rogulska

Więcej Line shape

chirurg plastyczny

dr n. med. Michał Lewandowicz

Więcej Line shape

psycholog

mgr Karolina Kulczyńska

Więcej Line shape
do